Sport

Trepça fituese e Kupës së Kosovës në Basketboll

  • 18/02/2024
  • By RTV Mitrovica
Share
Në Ditën e Pavarësisë të Kosovës, qyteti i Mitrovicës shënon një triumf të madh në arenën e basketbollit, duke fituar Kupën e Kosovës.
Në garën kundër Kb Prishtinës, Kb Trepça triumfon duke sjellë gëzim dhe krenari për qytetarërt mitrovicas.
Nënkryetari i komunës, z. Arian Tahiri, ka uruar të gjithë qytetarët për këtë fitore të Trepçës e Torcides.