ARKIV

KH Trepça, ju kthehet garave europiane

  • 21/07/2021
  • By RTV Mitrovica
Share

Klubi i hendbollit Trepça, e ka mësuar ekipin kundërshtar të Kupës Europiane.

Holon Yuvalim nga Izraeli dotë jetë musafir i Trepçës me 11 ose 12 shtator, ndërsa ndeshja e kthimit luhet një javë më vonë.

Ishte viti 2017 kur KH Trepça, kishte mar pjesë për herë të parë në histori të klubit në garat Europian dhe ishte eleminuar nga skuadra e fuqishme Rumune Potaissa Turda.

Edhe kësaj radhe sikurse në vitin 2017, Trepça drejtohet nga trajneri më i mirë kosovar Taib Kabashi.